Mateřské paradoxy

Mateřské paradoxy

Květen 2019

Před několika dny jsem potřebovala, aby dcerka usnula fakt rychle, protože jsem měla ještě strašně moc práce. A jak na potvoru jí to hrozně trvalo. Když jsem posté zpívala stejnou písničku, tak už jsem se tomu začala smát. Pravda, byl to trochu zoufalý smích se špetkou zuřivosti 🙂 , ale aspoň mě v tu chvíli napadly další podobné situace, které potkávají zejména maminky malých dětí:

1) Když jsme doma na mateřské, tak toho máme občas plné zuby a těšíme se, až děti povyrostou a budeme mít trochu volnější ruce. Když děti povyrostou, tak sice máme více času pro sebe, ale s láskou vzpomínáme na mateřskou, jak to bylo krásné, když byly děti ještě malé a roztomilé.

2) Úklid byl vždycky za trest. Teď je i drhnutí záchodu relax, hlavně když někdo na chvíli pohlídá děti.

3) Když jdeme s kámoškou na kafe, abychom si odpočaly od dětí, tak stejně celou dobu krafeme o dětech.

4) S dětmi jsme mnohem víc v pohodě, když s nimi občas nejsme.

5) Když je dětem dva až tři roky, začne s nimi být trochu řeč, v noci konečně spí a už s nimi můžeme podnikat prakticky cokoli, tak

  • si pořídíme druhé dítě a jsme v tom znovu,
  • jdeme do práce.

6) Když máme požadovaný počet dětí, tak znovu už rozhodně nechceme otěhotnět. Pak máme na výběr zejména:

  • hormonální antikoncepci – sice si můžeme užít bezpečný sex, ale kvůli antikoncepci chuť na sex nemáme, jsme tlusté, náladové a máme beďary,
  • jiný typ antikoncepce – pak máme chuť na sex v plodných dnech, kdy se ale bojíme sex mít. Když nemáme plodné dny, tak máme chuť na ledasco, jen ne na sex.

7) Když chceme my odejít večer z domu, děti ne a ne spát.

8) Když chceme naopak vzít děti z domu, děti ne a ne vstát.

9) Když chceme jet na dovolenou s dětmi, tak vcelku často:

  • jsou děti nemocné,
  • máme menstruaci.

10) Když už máme hlídání, tak místo klidné chvilky pro sebe lítáme jak hadr na holi a v potu čela obíháme všechny obchody, úřady a vyřizujeme kde co. Zvláště maminky malinkých dětí jsou ke konci vycházek notně ve stresu, jestli je to doma vše ok.

Život je fakt vtipný! 🙂

Kolik z deseti zmíněných situací znáte i vy? Napadá vás ještě něco dalšího?

S láskou

Romana