O blogu Mámy s rozumem

O blogu Mámy s rozumem

Červenec 2018

 

Mám dvě krásné úžasné děti a tenhle blog je takové moje třetí dítě. A i v tomto případě dal ten základní impuls můj muž, který mi k Vánocům 2017 dal registraci domény www.mamysrozumem.cz. Budiž mu ke cti, že mě předtím opravdu poslouchal a zapamatoval si název, který jsem vymyslela.

Nejsem žádný internetový specialista, učím se vše za pochodu, facebook jsem měla jen z povinnosti kvůli práce, Instagram a Tweeter je pro mě úplně cizí svět. Nerada to přiznávám, ale ještě nedávno jsem měla tlačítkový telefon.

Důležitější je pro mě sdělení a obsah, než forma. Doufám, že se najde pár lidí, kteří si rádi občas přečtou pár řádek, aby se pobavili, nebo se něco dozvěděli. A doufám, že to nebudou jen naši, ségra a můj muž, kteří to mají povinné…

Blog je pro všechny, ale nejvíce se v něm asi najdou maminky, které si plnými doušky užívají svou mateřskou DOVOLENOU, kdy jsou na své potomky více méně samy, nemají chuť a třeba ani možnost jít do práce a tak nějak se s tím vším perou, jak se dá.

Možná ale zaujme i širší okruh čtenářů, od tatínků po prarodiče, ale třeba i lidi, jejichž středobodem života nejsou jen děti, ale kteří se zajímají o své zdraví a o zdravou stravu, protože i to jsou témata, kterým se chci věnovat.

Na stránkách naproti tomu nenajdete reklamy v podobě fotek našich dětí vystajlovaných ve skvělých oblečcích dané značky. Jednak fotky dětí dávat na stránky nechci a jednak vám nechci lhát, protože v takových věcech prostě nechodíme. Navíc nafotit naše holky tak, aby byly obě čisté, aby aspoň jedna neječela, navíc v něčem, co by zejména té starší nebylo úplně po chuti, no to je sci-fi.

Na blogu ale najdete mnohem zajímavější věci, kromě mých úvah (někdy dokonce rádobyvtipných) o životě s dětmi taky tipy na výlety, které jsme osobně absolvovali s dvěma nejnáročnějšími cestovateli – našimi dětmi, navíc s kočárkem, miliónem serepetiček, pitíček, náhradního oblečení, hraček a jiných cestovatelských nezbytností. Obvykle nám chybí jen mačky a cepíny. Když jsme to zvládli my, zvládne to každý.

Můžete se nechat inspirovat našimi poznatky ze života, myslím, že obzvlášť tatínky by mohly zaujmout rady typu jak na opruzený zadeček nebo jak přestat kojit. Ale třeba rodiny, které se pustily do stavby domu, bude zajímat, co se nám osvědčilo a na čem jsme si natloukli nos.

A konečně něco seriózního – rozhovory se zajímavými lidmi, o kterých vím, že mají co říct. Třeba se dozvíte něco, co vám pomůže, což by mi udělalo radost největší.

Mám toho spoustu rozepsaného, rozmyšleného a rozpracovaného, takže co tu není, může být. Aspoň se máte na co těšit!

A nesmím zapomenout na velké díky i panu Michalovi Cicovi, který pro mě připravil tyhle krásné stránky! A také děkuji moc paní Renatě Vaňkové (instagram renata_vank), která mě vyfotila tak, že se líbím sama sobě 🙂 .

Takže od každého kousek pro každého, dobře se bavte nebo dobře popřemýšlejte o nesmrtelnosti brouka a hlavně se mějte prima,

dobrou náladu

přeje

Romana