Plzeň – ZOO Plzeň a DINOPARK Plzeň

Plzeň – ZOO Plzeň a DINOPARK Plzeň

Říjen 2018

CO

ZOO Plzeň a DINOPARK Plzeň

KDE

Zoologická a botanická zahrada města Plzně, příspěvková organizace, Pod Vinicemi 9, 301 00 Plzeň

DinoPark ZOO Plzeň, Nad ZOO 1, 301 16 Plzeň

Příjezd do ZOO je dobře značený hned od kraje Plzně, takže byste neměli mít problém to najít.

INFO

https://www.zooplzen.cz/

http://www.dinopark.cz/cz/plzen

CO MŮŽETE ČEKAT

ZOO Plzeň je vcelku pěkná, rozlehlá a se zajímavými expozicemi, která rozhodně stojí za návštěvu. Navíc kombinace s Dinoparkem je úplně geniální. Plynule projdete ze ZOO do Dinoparku a naopak, vstupenku do Dinoparku si můžete koupit rovnou na pokladně ZOO, případně až u vstupu do Dinoparku, pokud ještě ze začátku nevíte, jestli tam půjdete.

V Plzni jsme byli v sobotu v pěkný podzimní den a lidí tam bylo dle očekávání hodně, ale nebyla to žádná hrůza. Snad jen na dětském hřišti u amfiteátru to byl trochu maras a neměla jsem vůbec odvahu naše holky do toho mumraje pustit. Naopak potom k večeru jsme byli v ZOO už téměř sami a na kouzlo podzimního podvečera v ZOO nikdy nezapomenu.

Dětem se bude líbit hlavně statek s domácími zvířaty a s velkou krytou průlezkou umístěnou ve stodole, takže v ní mohou lítat i za nepříznivého počasí. Jen pozor, na děti nevidíte pořád, protože vstup a výstup je venku, zatímco všechno ostatní je uvnitř, navíc s další možností výstupu ze stodoly zadními dveřmi, takže se dítko může snadno ztratit. Proto je dobré, zvláště s mladšími dětmi, nasadit jednoho rodiče dovnitř a jednoho ven.

ZOO je současně i botanickou zahradou a je to na ní vidět. Sice si kytky nikdo moc neprohlíží, ale dotvářejí velkou měrou estetiku celé ZOO.

Než pojedete do ZOO, koukněte se na jejich stránkách na odkaz SOKOLNICTVÍ. Dozvíte se, jestli můžete čekat dopolední či odpolední ukázku dravců, sov a jiných ptáků. Naše starší dcera ptáky miluje, takže jsme to samozřejmě museli absolvovat, a bylo to moc pěkné. Ukázky jsou zdarma v rámci ceny vstupenky do ZOO, trvají skoro 45 minut, ale uteče to. Jen naše dvouletá dcera neměla s ptáky moc trpělivosti, a i když jí lítali těsně nad hlavou, tak ji to za chvíli přestalo bavit. Pokud tam půjdete, buďte u vstupu do amfiteátru včas, po zahájení ukázek už dovnitř nikoho nepouští. A schovejte případné plyšáky i svačiny, ptáci mají údajně tendenci je lovit :-).

Pokud budete mít čas a chuť, určitě vezměte děti i do Dinoparku, budou nadšené. Dinosauři jsou rozmístění v pěkném lesíku, spousta z nich vydává zvuky a pohybují některými částmi těla, což je u Dinoparků standard. Tenhle nepatří mezi největší, ale účel splní. Navíc se děcka stejně víc zajímají o atrakce na opravdu velkorysém dětském hřišti, případně 3D kino.

Jen pozor, Dinopark je otevřený jen od jara do podzimu, určitě se podívejte předem na jejich stránky.

KOČÁREK

S kočárkem projedete pohodlně všude, v ZOO i v Dinoparku. Jediná nevýhoda je, že od hlavního vstupu k horní části ZOO a k Dinoparku musíte překonat relativně velký kopec, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout.

POČASÍ

Nebála bych se jít do Plzně i za teplejšího letního počasí, v ZOO je spousta míst se stínem. A Dinopark je ve stínu celý, včetně velkého dětského hřiště. Pokud bude naopak trochu horší počasí, a vy se přesto do ZOO vydáte, můžete počítat s krytou dětskou průlezkou ve stodole na statku.

TIP NAVÍC

Přímo v ZOO ani v Dinoparku nehledejte vláček, který bývá u tohoto typu atrakcí běžný. O zážitek z kodrcání ve vláčku ale nemusíte přijít, jen musíte jet do ZOO z města, pak se můžete svézt vláčkem z Náměstí republiky. Podívejte se ale předem na stránky ZOO na aktuální jízdní řád, mimo sezónu vláček nejezdí každý den. Navíc jsem na stránkách našla informaci, že není možný převoz kočárků a psů, osobně jsme to ale nezkoušeli, tak nevím, jak moc jsou v tomto směru přísní.

http://www.zooplzen.cz/sluzby/zoo-vlacek/

Přeji prima výlet,

Romana