Praha – ZOO Praha

Praha – ZOO Praha

Září 2018

 

CO

ZOO Praha

KDE

Zoologická zahrada hl. m. Prahy, U Trojského zámku 120/3, 171 00 Praha 7

Vše je výborně značeno, na stránkách ZOO se dozvíte všechny potřebné informace k příjezdu, parkování i kyvadlové dopravě.

INFO

https://www.zoopraha.cz/

CO MŮŽETE ČEKAT

Psát tip na výlet do ZOO Praha je skoro zbytečná práce. Každý ji zná a snad každý už tam byl. Ale pro tu hrstku, která tam ještě nebyla (s dětmi), jsou tu moje dojmy.

No, tak můj první dojem je – strašně moc lidí. Všude. Jasně, byli jsme tam v sobotu, poslední pěkný den babího léta, takže se to dalo čekat. Ale to je přesně ten typ dne, který k návštěvě ZOO svádí. Takže jakmile se objeví první mrazíky, bude pršet a bude všední den, vzhůru do ZOO, to tam bude málo lidí…

Se sestrou, která tam byla s dětmi nedávno, jsme se shodly, že to pro nás kvůli té spoustě lidí nebyl úplně relax. Při větším mumraji se budete bát, aby se vám neztratilo dítě. Během hodiny, kdy byl fakt největší nápor návštěvníků, jsem se třikrát zděšeně rozhlížela kolem a hledala starší dceru v davu lidí okolo, a to jsem si ji extra hlídala.

Kolem expozic se zvířaty jdete prakticky v pomalu pohybující se frontě lidí. Navíc ta zvířata ani nejdou kolikrát vidět, jsou někde poschovávaná, v tolik vyhledávaném pavilonu šelem nebyla třeba šelma ani jedna.

Jakákoli sebedrobnější atrakce pro děti je zcela obsazená, stojí se fronty i na vyfocení dítka na soše koně, oslíka nebo želvy.

V restauraci v době oběda vám přeji spíše pevné nervy než dobrou chuť, nebo to přežijte na párku v rohlíku do tří, čtyř odpoledne, to už se dostanete na řadu v relativně slušném čase. A nutno říct, že jsme se v místní restauraci i docela dobře najedli.

Procházka po ZOO je náročná i fyzicky, podle telefonu jsme nachodili skoro 12 000 kroků! A to jsme ZOO zdaleka neprošli celou.

Proto je příjemné svézt se vláčkem, na mapě u vstupu do ZOO se snadno dozvíte, odkud kam jede.

Nevynechejte ani lanovku, menší dítě si dáte na klín, od završených šesti let už jej můžete vyslat na vlastní sedačce. Rodiče dvou mladších dětí, kteří se do ZOO vydají bez druhého doprovodu, se ale na lanovce nesvezou, protože dvě děti na klín prostě nevezmete, ani nesmíte. Stejně tak vám nesvezou lanovkou nahoru ani kočárek, leda složený nebo golfky, ale i na to se raději předem zeptejte. Nesvezete se ani s pejskem. Děti do 6 let neplatí, starší děti a dospěláci platí 25 Kč.

Nežeňte se na rozhlednu Obora (jako my), ta je momentálně úplně demontovaná.

KOČÁREK

S kočárkem dojedete prakticky všude, ZOO je na to dělaná, naopak si jej určitě vezměte, pokud můžete, celý den v ZOO leckteré dítko dost unaví. S kočárkem není problém ani nastoupit do vláčku, jen s tou lanovkou je potíž, jak jsem psala.

POČASÍ

ZOO má tu nevýhodu, že když je ideální počasí na její návštěvu, je tam tolik lidí, že si to vůbec neužijete. Takže volte všední den mimo jakékoli prázdniny a svátky, pak už je to jedno. Horko tolik nehrozí, jako ideální bych viděla pěkný jarní nebo podzimní všední den. Ale to samozřejmě ne každý může, chápu.

TIP NAVÍC

S dětmi určitě zajděte do části nazvané Dětská ZOO, budou nadšené. Popravdě to zajímalo dcerku mnohem více než znuděný lev ležící na betonu. Malá dětská tramvaj, ve které se sama svezla, jízda na poníkovi, průlezky, domácí zvířátka, na které opravdu viděla, to byla konečně zábava. Dětská ZOO je u jižního vchodu, pokud máte jen omezený čas na návštěvu ZOO, rozvrhněte si to tak, abyste tuto část stihli, děti budou nadšené. Přímo u jižního vchodu je i parkoviště.

A jen pro informaci, za rodinné vstupné s parkováním jsme platili 800 Kč. A to není málo. Plus samozřejmě nezbytní plyšáci, jízda vláčkem, jídlo, zmrzlina, lanovka… To vše vydá na minimálně na 1500 Kč, spíš více. Připravte se na to psychicky i finančně.

Takže pokud vyberete na návštěvu ZOO dobrý den, kdy se nebudete prodírat davy turistů z celého světa, tak si užijete krásný výlet. Ne nadarmo se ZOO Praha řadí mezi nejkrásnější zoologické zahrady na světě, v roce 2018 se podle cestovatelského serveru TripAdvisor dostala na pátou příčku ze všech světových ZOO. Nenechte si pokazit dojem spoustou lidí, vezměte si mimo prázdniny přes týden volno a jeďte do Prahy, děti budou nadšené a vy si to užijete taky.

Přeji prima výlet,

Romana