Tábor – Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

Tábor – Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

Říjen 2018

 

CO

Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

KDE

Kotnovská 138, 39001 Tábor

CO MŮŽETE ČEKAT

Pod pojmem „muzeum“ si leckdo představí budovu plnou historických artefaktů, v tomto případě by se daly čekat pradávné stroje na výrobu čokolády. Nic takového v Muzeu čokolády a marcipánu ale nehledejte. Tedy kromě jedné místnosti, která je zaměřená na historii čokolády, pěstování kakaových bobů a pár drobností s tím spojených.

Zato tady najdete velké množství marcipánových či čokoládových výrobků v podobě různých pohádkových postaviček, autíček, táborských historických budov a podobně. Najdete tu i sladkého Jágra a Mr. Beana s autem v životní velikosti.

V suterénu můžete vejít do pohádkového světa, ale kromě perníkové chaloupky se naše holky všeho ostatního bály. Ještě hlouběji do sklepení bych je nedostala ani heverem. Větší děti to ale v pohodě zvládnou, není tam nic extrémně strašidelného. Zároveň tady ale nenajdete nic z čokolády nebo marcipánu, jsou to prostě jen uměle vytvořené pohádkové expozice. Ale proč ne, dětem se to líbí.

Naše holky byly nejvíce nadšené z tvořivé dílny, kde si starší dcera udělala vlastní čokoládové bonbony a mladší si mezitím matlala z marcipánu. Jako správná krkavčí matka jsem chudince zatajila fakt, že takhle plastelínka je papací :-). Ač jí jsou teprve dva roky, tak u toho vydržela relativně dlouho, ale řekla bych, že to je tak minimální věková hranice, kdy má cenu se do něčeho takového s prckem pouštět. To pětiletá dcera byla úplně v pohodě, ta by tam vydržela klidně hodinu.

Děti dostanou k dispozici spoustu vykrajovátek a tvořítek, je tam umyvadlo na umytí rukou před i po akci, a sympatická paní, která v dílně byla, nám všechno vysvětlila. Byly jsme tam ve všední den odpoledne a kromě nás tam nikdo nebyl. Těžko říct, jak to tam vypadá v sobotu odpoledne, můžete dát pak vědět.

Vstup do dílny je zdarma v rámci ceny vstupenky (naopak to nejde, nemůžete jen do dílny bez vstupenky do muzea), ale za materiál na výrobu si musíte zaplatit. Například za marcipánovou plastelínu dáte 60 Kč, za čokoládové bonbony 70 Kč a za výrobu vlastní čokoládové tabulky 110 Kč. Na druhou stranu, co si vytvoříte, to si taky vezmete domů.

A když už jsem u těch financí – není to úplně laciný výlet. Za dospěláka zaplatíte vstupné 180 Kč, za dítě nad 120 cm 120 Kč (to si pohlídejte, já jsem hlásila věk, nikoli výšku), takže za dva dospělé a jedno větší dítě zaplatíte 480 Kč. Pokud nepůjdete do dílniček, tak je to docela dost peněz za těch pár desítek minut, co v muzeu strávíte. Pokud půjdete ve formaci jeden rodič s dětmi do 120 cm, tak to máte za 180 Kč, to už je o kus lepší. K tomu si připočtěte náklady na tvoření v dílničce a za mlsání v kavárně…

KOČÁREK

Kočárek si můžete nechat u pokladny nebo u šaten, jen se připravte na pár schodů hned za vstupními dveřmi. Ale myslím, že přinejhorším by vám s tím někdo z personálu určitě rád pomohl.

POČASÍ

Muzeum čokolády a marcipánu je ideálním místem pro deštivý, sychravý den. Paradoxně tam ale mimo léto bývá nejméně lidí, což je dobrá zpráva pro rodiče, kteří hledají jakýkoli nápad, kam vyrazit s dětmi za ošklivého počasí.

TIP NAVÍC

Až skončíte s prohlídkou muzea, zajděte buď do kavárny přímo v muzeu, nebo naproti do jejich kavárny Café Budík, která patří podle mě mezi nejlepší v Táboře.

http://www.cafebudik.cz/tabor

Jejich horká čokoláda je opravdu rozpuštěná čokoláda, žádný prášek rozmíchaný v mléku, případně řídký puding. Zákusky taky stojí za hřích. Vlastně si myslím, že už jen návštěva Café Budík by stála za výlet. Dětský koutek tady nenajdete, ale pokud máte relativně spořádané dítko, tak vám u té horké čokolády vydrží chvíli i sedět. A na pokec s kámoškou? Ideální!

INFO

www.cokomuzeum.cz

Tak se na chvíli vykašlete na všechny diety a zdravou výživu a oslaďte si život! Zvlášť na mateřské není čokolády nikdy dost :-).

Přeji prima sladký výlet,

Romana