Co jsou Bachovy esence a jak pomáhají s psychikou

Strachy, nejistota, podrážděnost, vztek, výčitky, vyčerpání, vyhoření, únava… Pokud vás něco z toho trápí, mohou vám pomoci čistě přírodní Bachovy esence.

Možná je znáte pod lidovým označením „Bachovky“, možná jste se někdy setkali s tzv. Krizovkami.

Systém Bachových esencí vytvořil téměř před sto lety anglický lékař Dr. Edward Bach (1886 – 1936), který během své praxe pochopil, že vnitřní prožívání pacienta výrazně ovlivňuje jeho zdravotní stav. A postupně objevil 38 esencí z různých rostlin (jedna z nich je z vody z léčivých pramenů), přičemž u každé z nich specifikoval, na jakou konkrétní negativní emoci každá z nich působí.

Z těchto 38 esencí se vybírají esence na ty negativní emoce, které nás v danou chvíli trápí nejvíce. Jakmile se vyberou, tak se každá z vybraných esencí nakape do tzv. užívací lahvičky. Ta se doplní vodou a trochou alkoholu (ten působí jako konzervant) a klient pak takto připravenou směs užívá 4 x denně po 4 kapkách.

 

Esence jsou sice velmi blízké homeopatikům, ale jejich velkou výhodou je, že je můžete užívat i s pitím a jídlem, můžete si je do nápoje i nakapat, nemusíte dodržovat ani žádné pravidelné intervaly, stačí rozložit do celého dne čtyři dávky.

Bachovy esence nemají žádné vedlejší účinky ani kontraindikace, mohou je těhotné i kojící maminky a miminka.

Celý systém zůstal beze změny až do současnosti a do dnešních dnů se esence vyrábějí stále stejně.

Na internetu najdete spoustu informací o Bachových esencích a můžete si vybírat z široké nabídky praktiků této terapie, kteří pracují různým způsobem.

Vybírejte podle toho, co vám sedí a co je vám sympatické.

Já osobně pracuji podle původní metody Dr. Bacha, kterou jsem studovala v rámci poměrně náročných kurzů vedených Martinou Taubrovou pod záštitou Bachovy centra v Anglii.

To znamená, že Bachovy esence pro své klienty vybírám vždy na základě konzultace, v průběhu které zjistíme, co klienta trápí, které negativní emoce jsou pro něj v dané chvíli nejvíce zatěžující, a podle toho určíme, které esence jsou pro něj nejvhodnější.

Klient vždycky ví, jaké esence jsme vybrali a proč, což podporuje celý proces, protože už samotné zvědomení a pojmenování emocí umožní s nimi dále pracovat.

Konzultace jsou možné osobně v mé poradně v Táboře, případně i po telefonu nebo online, pokud jste zdaleka, případně to využívají maminky s malými dětmi, které nemají hlídání, a konzultaci zvládneme třeba během procházky s kočárkem. 🙂

Pokud tedy nejste vy nebo vaše děti psychicky v pohodě, zkuste Bachovky.

Ozvěte se mi, všechno probereme a najdeme pro vás ty správné esence, které vás podpoří na vaší cestě ke klidu a spokojenosti.

Jsem tu pro vás na messengeru, na mailu info.bachovky@seznam.cz nebo na telefonu 775 110 200.

Ozvěte se mi a společně najdeme cestu k vašemu radostnějšímu životu.

Můžete se přidat také do mé fcb skupiny Romana Prokopová – Bachovy esence:

https://www.facebook.com/groups/2811896565773743,

kde se dozvíte o Bachových esencích a o stylu mé práce více.

 

Moc se těším na spolupráci,

krásný den

 

Romana Prokopová

Celostní výživové poradenství, koučink a Bachovy esence

 

Za fotky moc děkuji Renatě Vaňkové

 

Upozornění: Bachovy esence nenahrazují vyváženou stravu ani odbornou lékařskou pomoc. Lahvička na míru obsahuje malé množství alkoholu jako konzervant (dle přání lze vynechat), originální Bachovy esence a vodu. Doporučená denní dávka je 4x denně 4 kapky. V případně potřeby lze užívat i častěji, ale neměla by být překročena dávka 6x denně 4 kapky. Uchovávejte mimo dosah dětí.